نظارت اول iPad های نو اپل

نظارت اول iPad های نو اپل

در بررسی‌ای که در مقابل تان است به صورت مختصر در خصوص ویژگی ها و ویژگی‌های تازه تولیدها نو اپل حرف می زنیم .

به نظر می رسد هنوز که هنوز است اپل و کمپانی‌های دیگر به تبلت ها آرزو دارا هستند و قصد ندارند تا این تولیدها را کنار نهاده و به دست آلزامیر بسپارند باوجوداینکه فروش این تولیدات از آن چیزی که انتظارش را می‌رفته و به عبارتی آغاز فروش نیکی را تجربه کرده‌اند مسافت متعددی گرفته است .

اپل در مراسمی که مستقل برای این محصولش برگزار کرد آی پدهای نسل تازه را به جهان معرفی کرد که هنوز رقیبی دور از شوخی برای آنها , اما به‌جز سرفیس , در دنیای تولیدات هوشمند نیست . در‌این نظارت به‌صورت نخستین در باب این آی پد نو کلام میکنیم و با ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم در حالی که محاسبه بی نقص آن را به هنگامی موکول می کنیم که‌این متاع وارد جمهوری اسلامی ایران شود و به دست ما رسد .

آی پد نو اپل از دید ظواهر شباهت متعددی به آیفون‌های این شرکت پیدا نموده است . دیگر خبری از کلید هوم جلوی صفحه‌نمایش وجود ندارد و حاشیه‌ها به شیوه چشمگیری کاهش پیدا کرده‌اند . همین دستور باعث شده‌است تا آی پدی که مدام با مقدار 10 . 5 اینچ می‌شناختیم هم اکنون به‌اندازه 11 اینچ رسیده باشد در حالی که هیچ ارتقاء اندازه‌ای در شاسی مشاهده نمی‌کنیم . علاوه بر این آی پد 12 . 9 اینچی به روش چشمگیری کاهش در مقدار شاسی را تجربه نموده است .

پباده سازی

اپل با جدیت وارد جنگی شده که اسلحه دستگاه‌ها در آن حاشیه‌های معدود صفحه‌نمایش است . بعداز این که 3 موبایل تلفن همراه با حاشیه‌های فراوان نادر را معرفی کرد اینک نوبت به آی پدها رسید . آی پد 10 . 5 اینچی اپل درحال حاضر به لطف اندک شدن حاشیه‌های صفحه‌نمایش به‌اندازه 11 اینچ رسیده است .

مال صفحه‌نمایش درین دستگاه‌ها تغییر‌و تحول نکرده و اپل به عبارتی پنل های LCD را به عمل گرفته است . این صفحه های رتینای مایع اسم‌گذاری شده‌اند و مشابه آن چیزی می باشند که در تلفن همراه آیفون 10 آر میبینیم . درصورتی که بر قبل دستگاه‌های اپلی نگاهی بیندازیم می بایست توقع صفحه‌نمایش‌هایی را داشته باشیم که در ساخت رنگ اعتنا بالایی دارا‌هستند و تصاویر را خیلی دوست‌داشتنی نشان می دهند . اما نباید حضور تکنولوژی‌های True Tone و Night Shift را فراموش کنیم که همت دارا هستند شایسته ترین تجربه به کارگیری از صفحه‌نمایش را برای چشمان استفاده کننده ارائه دهند .

همان‌طور که گفتیم حاشیه‌های صفحه‌نمایش مضاعف قلیل می‌باشند براین اساس می‌توان به‌این فیض رسید که هیچ جایی برای سنسور اثرانگشت در فریم جلو نیست . اپل این سنسور را در آی پدها نیز حذف کرد و براین اساس دیگر هیچ زمان این سنسور را در تولید ها موبایلی اپل نمیبینیم . در قبال سنسور اثرانگشت سنسور تشخیص رخ در کادر جلو قرار گرفته است . به عبارتی تکنولوژی‌ای که در آیفون‌ها به فعالیت رفته در‌این فرآورده برای گشوده شدن قفل دستگاه با فیس استفاده کننده مستعمل شده‌است . ضخامت دستگاه‌های تازه اپل به طریق چشمگیری کاهش یافته و علاوه بر این پباده سازی این آی پدها تماما تخت شده‌است و کنارها فراوان پباده سازی نرمی پیدا نموده است .

خوشبختانه برای کادر پشتی دستگاه از به عبارتی آلومینیوم مصرف شده شده‌است و خبری از آن شیشه‌های رمز و لیز که جای انگشت رویشان میماند وجود ندارد . به منجر به کار گیری از آلومینیوم برای کادر پشتی پشتیبانی از شارژ بی‌سیم نیست و علاوه بر این که هیچ نگرانی‌ای برای وزن دستگاه نیز نیست.

این تبلت ها به 102 آهن‌ربای کوچک مجهز شدند که کنار بدنه دستگاه قرار گرفته است . با امداد این آهن‌رباها میتوانید هر وسیله جانبی‌ای را به کنار دستگاه بچسبانید . به‌طور نمونه از این پس قابلیت اتصال خودکار نو اپل به کنار آی پدها موجود است .

 

نرم‌افزار

باوجوداینکه آخری ورژن iOS یعنی ورژن 12 روی این دستگاه‌ها نصب است ولی مدتی است که به‌این ورژن از iOS روی دستگاه‌های سابق اپل دسترسی داریم . iOS 12 به‌روزرسانی زیاد خیر و خوبی بود و جان دوباره‌ای به دستگاه‌های سابق اپل اعطا کرد ولی فکر کنید این نرم‌افزار دوست‌داشتنی حال روی یک فرآورده با قدرتی مشابه به آی پدهای نو اپل جای دارد.

به منجر حذف کلید Home از پایین صفحه‌نمایش بایستی به استعمال از آی پدها با حرکت‌های لمسی عادت نمایید . اگر چه آی پدها مدام از ویژگی‌های لمسی حرکتی پشتیبانی می‌کردند ولی درین نسل تازه این حرکت‌های لمسی خیلی روی آی پد مسلط‌تر شده‌اند . آنالیز مفصل نرم‌افزار دستگاه را به هنگامی موکول می کنیم که کالا به دستمان رسیده باشد .

سخت‌افزار

پردازنده آی پدهای جدید اپل نسخه بهبود پیدا کرده پردازنده آیفون‌ها است که اپل آن را A12X Bionic می‌نامد. این چیپ پردازنده 8 هسته‌ای و پردازنده گرافیکی 7 هسته‌ای دارد. برای نشان دادن قدرت این پردازنده اپل در مراسم معرفی این محصولات به‌صورت زنده فتوشاپ را روی این دستگاه‌ها اجرا کرد که اگرچه برای دستگاه‌های لمسی بهینه شده است اما همان هسته اصلی فتوشاپ را دارد. فتوشاپ از سال 2019 در دسترسی خواهد بود و روی آی پدها جدید اپل قرار دارد.

4 اسپیکر هنوز روی آی پدها حضور داراست ولی چیزی که‌این آی پدها را از نسل‌های گذشته مستثنی می نماید تجهیز آنان به درگاه تایپ سی است . از این پس درگاه ارتباطی و شارژ آی پدها تایپ سی است و درگاه لایتنینگ حذف شده‌است . استعمال از این درگاه منجر می گردد راه و روش برای اثاثیه جانبی متنوعی که از این استاندارد پشتیبانی می‌نمایند برای آی پد گشوده شود و ضمنا از این پس نگران شارژ دستگاه خودتان نباشید چون با هر شارژر تایپ سی میتوانید این تولیدات را شارژ فرمائید .

همه‌چیز به همین‌جا ختم نمی شود و آی پدهای تازه امکان شارژ دهی نیز دارا‌هستند . به لطف این امکان تازه در‌حالتی که کابلی داشته باشید که در یک راز تایپ سی و در رمز دیگرش لایتنینگ داشته باشد میتوانید آیفون‌های خودتان را با استعمال از آی پد شارژ نمائید و از آی پد به‌عنوان یک پاوربانک سود ببرید .

در بخشحافظه داخلی نیز با تنوع متعددی روبرو می‌باشید . هر دو ورژن در ظرفیت‌های 64 , 256 و 512 گیگابایتی عرضه می گردند و یک ورژن یگانه و دوست‌داشتنی با خاطر داخلی 1 ترابایتی نیز برای آنها نیز در لحاظ گرفته شده که بها خیلی بالایی دارااست .

دوربین

در فریم پشتی دو دستگاه یک دوربین تک لنزی قراردارد که سنسورش 12 مگاپیکسلی است و مقدار دهانه دیافراگمش f/1 . 8 است . در دوربین این دستگاه‌ها خصوصیت Smart HDR قرار گرفته که در آیفون‌های 10 اس و 10 اس 3dmax معرفی شدند . دوربین جلو نیز قابلیت و امکان تشخیص عمق داراست و در کنار درگاه اینفراردی که برای گشودن قفل کاغذ با فیس در لحاظ گرفته شده می توانید از آن برای شغل های دیگری اعم از Animoji و Memoji سود ببرید .

ارزش و دوره عرضه

هر دو ورژن آی پد درحال حاضر برای پیش‌فروش مهیا می باشند و از 7 نوامبر ( 16 آبان ) به دست مشتریان می‌رسند . بها شالوده برای ورژن 11 اینچی 799 دلار است و برای ورژن 12 . 9 اینچی 999 دلار . در حالی که در‌صورتی‌که ورژن 1 ترابایتی را بخواهید می بایست برای ورژن 11 اینچی 1549 دلار و برای ورژن 12 . 9 اینچی 1749 دلار بپردازید .

 

 

 

نظرات شما

  • نمادها:

  • X
    قالب ووکامرس